Belgia z brązem na MŚ 2018!

Dzisiaj o 16:00 na stadionie w Sankt Petersburgu Belgowie rywalizowali z Anglią o 3. miejsce na Mundialu w Rosji. "Czerwone Diabły" wygrały z "Synami Albionu" 2:0.

Pierwszą bramkę dla "Czerwonych Diabłów" już w 4 minucie meczu zdobył Thomas Meunier. Na kolejną kibice musieli poczekać trochę dłużej – padła w 82 minucie spotkania, a jej strzelcem był Eden Hazard. W ten sposób Belgowie przypieczętowali swoje 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Rosji i po raz drugi pokonali Anglików na tegorocznym Mundialu – wcześniej w fazie grupowej pokonali mistrzów świata z 1966 roku 1:0.

Trzecie miejsce to najlepszy wynik w historii reprezentacji "Czerwonych Diabłów". Zespołowi nigdy wcześniej na Mundialu nie udało się zająć żadnego miejsca na podium. W 1986 roku Belgowie walczyli o trzecią pozycję z Francuzami, ale przegrali 2:4. Natomiast w tym roku "Trójkolorowi" pozbawili ich marzeń o finale, wygrywając mecz półfinałowy z podopiecznymi Roberto Martineza 1:0.